Bağışıklık Sisteminizi Destekleyin; Kara Mürver

Yaza veda ettiğimiz ve kışa girmeye hazırlandığımız bu aylarda solunum yolu hastalıkları, grip, nezle gibi birçok hastalık kendini göstermektedir. Hızlı bir şekilde yayılan solunum yolu hastalıklarından korunmanın en önemli adımlarından birisi bağışıklık sistemini desteklemek tabii ki. Bağışıklık sistemi denildiğinde akla ilk gelen bitkilerden olan Kara Mürver bitkisi özellikle bağışıklık destekleyici olarak en baş yardımcımız.

Bağışıklığımızı mevsim geçişlerine karşı hazırlarken iyi beslenmenin yanında gıda takviyeleri kullanmak, iyi uyumak ve stresten mümkün olduğu kadar uzak kalmak oldukça önemli. Kara Mürver bitkisi sadece bağışıklık sistemini desteklemekle kalmayarak grip gibi viral enfeksiyonlardan da korumaktadır. Geleneksel olarak uzun yıllardır bronşit, diş ağrısı, öksürük, bağ ağrısı ve üst solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılan kara mürver, güçlü bir antioksidan ve antienflamatuvar bitkidir.

Krawitz C, Mraheil MA, Stein M, Imirzalioglu C, Domann E, Pleschka S, Hain T. Inhibitory activity of a standardized elderberry liquid extract against clinically-relevant human respiratory bacterial pathogens and influenza A and B viruses. BMC Complement Altern Med. 2011 Feb 25;11:16. doi: 10.1186/1472-6882-11-16. PMID: 21352539; PMCID: PMC3056848.

Eczanelerde Satılmaktadır

Ürünlerimiz takviye edici gıdalardır. Takviye edici gıdalar normal beslenmeyi takviye etmek amacıyla besin öğeleri veya besleyici ve fizyolojik etkileri bulunan maddeleri içerir.
Ürünlerimiz ilaç değildir. Tedavi amacıyla kullanılmaz.