Boğaz Ağrısı ve Alınabilecek Önlemler

Boğaz ağrısı; genelde bir hastalık yada dış etmenler sebebi ile günlük hayatta sık karşılaştığımız bir durum. Boğaz ağrısının yanında yanma, yutkunma zorluğu, boğazda şişlik gibi semptomlarda boğaz ağrısına eşlik eder.

Geçirilen bir viral yada bakteriyel enfeksiyon yada kötü çalışma ortamı, nemsiz bir ortam ve son zamanlarda hayatımıza dahil olan maske kullanımı nedeniyle karşımıza çıkabilir. Boğaz ağrısı en çok viral enfeksiyonlarda oluşmakta. Soğuk algılığı, grip, kızamık ve suçiçeği gibi hastalıklar bunlardan birkaçı. Virüslerden sonra ise bakterilerde boğaz ağrısına sebep olmakta. Örneğin streptokok bakterilerinin neden olduğu solunum yolu enfeksiyonu gibi. Bakteri ve virüsler dışında birçok çevresel etmende bulunuyor. Bunlar; alerjiler, boğaz kuruluğu, reflü gibi.

Boğaz ağrısı için evde kullanılan en yaygın yöntemler bitki çayları, esansiyel yağlar ve gargara uygulaması ağrıyı hafifletmek için sık başvurulan yöntemler. Bunun dışında sürekli dışarıda koşuşturma halinde olan ve uzun süredir geçmeyen boğaz ağrısına karşı bitkisel takviyeler yardımcı olabilir. Özellikle boğaz pastili; konsatre olarak içeriğinde bulunan bitkisel içerikler sayesinde boğaz ağrısının hafifletilmesinde yardımcı olur.

Eczanelerde Satılmaktadır

Ürünlerimiz takviye edici gıdalardır. Takviye edici gıdalar normal beslenmeyi takviye etmek amacıyla besin öğeleri veya besleyici ve fizyolojik etkileri bulunan maddeleri içerir.
Ürünlerimiz ilaç değildir. Tedavi amacıyla kullanılmaz.