Pastil Kullanımı Hakkında

Pastiller genel olarak ağrı, öksürük gibi boğazın tahriş olduğu durumlarda kullanılan takviye ürünlerdir. İçerik olarak ise bitki özlerinden oluşur ve bunun yanında bazı aromatik yağlar içerebilirler.

Ağız yolu ile alınan pastiller genel olarak emilerek tüketilir. Boğazın nemlenmesini sağlayarak tahriş olan kısımdaki semptomların hafiflemesi esas amaçtır. Pastillerde şeker bulunmaması bireylerin şeker tüketimine sınırlandırma getirmesi nedeniyle hayli önem taşımakta. Özellikle diyabet hastaları başta olmak üzere pastillerin şekersiz formlarını tercih etmektedirler. Tüm bunların dışında şeker ağız içerisindeki bakterilerin gelişmesini ve üremesini teşvik eder bu nedenle pastillerin şekersiz formunun tercih edilmesi önemlidir.

Özellikle dört mevsim karşılaştığımız üst solunum yolu enfeksiyonlarında ise pastiller; boğaz bölgesinde bir set oluşturarak virüslere karşı bir kalkan görevi görmekte. Virüslerin ilk nüfus ettiği yer olan tükürük ve boğaz hattı olan bu bölgeleri korurken enfeksiyon durumunda ise daha hızlı atlatılmasına yardımcı oluyor.

Pastil kullanımında en önemli şey ise doğru kullanımı. Pastil direkt yutulmamalı, emilerek kullanılmalı.

Eczanelerde Satılmaktadır

Ürünlerimiz takviye edici gıdalardır. Takviye edici gıdalar normal beslenmeyi takviye etmek amacıyla besin öğeleri veya besleyici ve fizyolojik etkileri bulunan maddeleri içerir.
Ürünlerimiz ilaç değildir. Tedavi amacıyla kullanılmaz.