Virüs ve Bakterilere Karşı; Propolis

Propolis , kovandaki işçi arılar tarafından bitkilerden toplanan bir maddedir. Kovanda esas olarak onarım görevi yapar. Kovanda onarılması gereken yerlere taşınarak kovanın korunması sağlanır. Propolis bunun yanında larvaları da korur ve onları temiz tutar. Kovanın için steril olmasını sağlar.

Arıların kendilerini mantar, bakteri ve virüslere karşı koruyucu olarak kullandığı propolis, hem toplandığı bitkiden hem de arılardan oluşan bileşenleri bir arada barındırır. Antioksidan özelliği yüksek olan propolis, içerdiği amino asit ve protein kaynakları nedeniyle hücre yenileyici özelliği bulunmaktadır.

Propolis bu zengin içeriği sayesinde bağışıklık sistemini desteklerken virüs ve bakterilere karşıda savunma sağlar. Propolis etkili bir dezenfektan görevi görür. Arıların petekleri dezenfekte etmek için kullandığı propolis, bizler içinde özellikle boğaz enfeksiyonları ve soğuk algınlığına karşı üstün bir koruma sağlar. Toksik bir yan etkisi de bulunmayan propolis, gerek pastiller gerekse sıvı formu olarak birçok ürünle evlerimizde bulunmaktadır.

Eczanelerde Satılmaktadır

Ürünlerimiz takviye edici gıdalardır. Takviye edici gıdalar normal beslenmeyi takviye etmek amacıyla besin öğeleri veya besleyici ve fizyolojik etkileri bulunan maddeleri içerir.
Ürünlerimiz ilaç değildir. Tedavi amacıyla kullanılmaz.